Lisede

Lisede Rekorluk Resim Sergisi

Ödemiş Prof.Dr.Muzaffer Kula Lisesi`nde açılan resim sergisi, ilçede son yılların en fazla resmin yer aldığı sergi oldu.

Son Güncelleme : 1 Eylül 2013

Ödemiş Prof. Dr. Muzaffer Kula Lisesi`nde açılan resim sergisi, ilçede son yılların en fazla resmin yer aldığı sergi oldu. Okulun bahçesine sığmayan birbirinden farklı resimler tam bir görsel şova dönüştü.

İzleyenlerin başını döndüren sergiye Belediye Başkan Vekili Enver Yeşilyurt, Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Hasan Yüzüak, İlçe Emniyet Müdürü Adil Metin, Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü A. Osman Pala, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri A.Turan Yüzük ve Mehmet Sakal, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Sergi açılışında bir konuşma yapan Okul Müdürü Bekir Dökmecioğlu, şunları söyledi: "2012-2013 eğitim ve öğretim yılının başında, okul ortamının öğrencilerimizi motive edecek şekilde düzenlenmesi amacıyla proje başlattık. Bu proje kapsamında okulun ihata duvarları, öğretmen ve öğrencilerden oluşan komisyonla belirlenen resimler yağlı boya ile büyük fedakarlık ve özveri ile resim öğretmenimiz Güngör Mazacıoğlu rehberliğinde öğrencilerimiz tarafından rengarenk boyandı. Artık bahçe duvarlarımıza göze çirkin gelmeyen yazılar yazılmıyor ve öğrencilerimiz sahip çıkıyor. Bu projede görev alan öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Eğitimde feda edilecek fert yoktur,

ilkesi ile hareket ederek, öğrencilerimizin resim derslerinde ve boş zamanlarında birer cevher olarak neleri yapabildiklerini gördük. İşte bu cevher gün yüzüne çıktı. Bugünde öğrencilerimizin hazırladıkları binin üzerinde resim ilk kez bu kadar büyük bir alanda sergilenerek belki kendi dalında rekor kırdı. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum." 

Kaynak: IHA

Benzer Haberler
Okuyucu Yorumları
Bu haber için herhangi bir yorum yapılmamıştır.
Bu Habere Yorum Yapın
Bu habere yorum yapabilmek için ÜYE GİRİŞİ gerçekleştirmelisiniz.
Copyright by © HABER.ODEMISTE.COM 2015 - Tüm hakları saklıdır.